ඉදිරි ජනාධිපතිවරණයේදී ඡුන්ද ගණන් කරන මධ්‍යස්ථානවලට දැඩි පොලිස් ආරක්‍ෂාව යෙදවීමටත් ආරක්‍ෂිත කැමරා පද්ධතියක් ස්ථාපිත කිරීමටත් කටයුතු කරන බව මැතිවරණ කොමිසමේ සභාපති මහින්ද දේශපි‍්‍රය මහතා පැවසීය. ගණන් කරන මධ්‍යස්ථානවල සිදුවෙතැයි කියන වං චා ව න් වැළැක්වීමටත් මැතිවරණ ප‍්‍රතිඵලවල විශ්වාසනීයත්වය තහවුරු කිරීමටත් මෙම පියවර ගන්නා බවද ඒ මහතා කීය.

ජනාධිපතිවරණයේදී හොර ඡුන්ද දමාගෙන ඡන්ද සංඛ්‍යාව වැඩි කර පෙන්වාදීම ඇතුළු මෙම මැතිවරණ නීති උ ල්ලං ඝනය කිරීම්වලට කිසිවකුට ඉඩ නොමැති බවත් මහින්ද දේශපි‍්‍රය මහතා ප‍්‍රකාශ කළේය.

මෙම මැතිවරණයේදී නීති උ ල්ලං ඝ නය කර හෝ ජයග‍්‍රහණය කිරීමට කිසියම් අපේක්‍ෂකයකු ආධාරකරුවන්, දේශපාලකයන් හෝ රාජ්‍ය නිලධාරීන් උත්සාහ ගන්නේ නම් එම  වං චා අල්ලා ගැනීම සඳහා ඡන්ද ගණන් ගන්නා මධ්‍යස්ථානවලට දැ ඩි පොලිස් රැ කව රණය මෙන්ම ආරක්‍ෂක කැමරා පද්ධති කි‍්‍රයාත්මක කරන බවත් මැතිවරණ මහලේකම් කාර්යාලය කියයි.

ඡන්ද මධ්‍යස්ථානවල සිට ඡන්ද පෙට්ටි රැගෙන එන වාහනවලට මෙන්ම සියලූම නගරවලට විශේෂිත රැකවරණයක් යොදවන බවද ඔහු කීවේය. මේ පිළිබඳව ආරක්‍ෂක වැඩපිළිවෙළවල් රැසක් කි‍්‍රයාත්මක කිරීම සඳහා කරුණු සාකච්ඡ කරගෙන යන බවද මැතිවරණ මහලේකම් කාර්යාලය කියයි.

නෝමන් පලිහවඩන

LEAVE A REPLY